سه شنبه 31 ارديبهشت 1398


برگزاری اولین نمایشگاه توانمندی‌های دریایی در بوشهر

 

برای نخستین بار نمایشگاه توانمندی های دریایی، بندری و صنایع مرتبط در بوشهر برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی نمایشگاههای بین المللی بوشهر،محمد راستاد مدیر کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اعلام کرد:این نمایشگاه که در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی بوشهر برگزار خواهد شد، به ارائه توانمندی ها و آخرین دستاوردهای صنایع دریایی و دریانوردی ایران خصوصا استان بوشهر، شناسایی و معرفی سرمایه گذاری در حوزه های دریا و دریانوردی، توسعه اشتغال در عرصه صنایع دریایی، گسترش دانش در زمینه دریانوردی و همچنین توسعه آموزش و پژوهش دریایی کشور می پردازد.

راستاد در این باره می گوید: با توجه به اهمیت و جایگاه صنایع دریایی در اقتصاد کشور، امید می رود  دستگاههای مرتبط با این حوزه با حضور در این نمایشگاه زمینه های مشارکت و ارتقا هر چه بیشتر در این بخش را رقم بزنند.

وی افزود:هم اکنون 200 بندر بزرگ و کوچک بازرگانی، نفتی و صیادی و 11 بندر اصلی تجاری در سواحل شمالی و جنوبی با ظرفیت حدود ١٩٠ میلیون تن جابجایی کالا فعال می باشند. بندر بوشهر دارای قابلیت های منحصر به فردی در جذب واردات و صادرات می باشد و رتبه دوم در بنادر کشور از نظر تخلیه کانتینری دارد، ضمن اینکه با طرح توسعه بندر نگین، ظرفیتی جدید و تقریبا 2 برابر فضای فعلی بندر شکل می گیرد و می تواند موقعیت کنونی بندر بوشهر را در میان رقبا تثبیت کند. از همین رو برگزاری این نمایشگاه در شرایط رقابتی موجود میان بنادر کشور که می تواند مزیت های بندری بوشهر و دیگر بنادر استان را برجسته و معرفی نماید، می تواند حائز اهمیت باشد.

گفته می شود که برگزاری این نمایشگاه برای اولین بار و با حمایت سازمان بنادر و دریانوردی استان بوشهر بخشی از فعالیت این سازمان و معرفی نقشه راه توسعه حمل نقل دریایی استان مطابق با سند چشم انداز 1404 می باشد.

گفتنی است این نمایشگاه از 13 تا 15 آبان در محل نمایشگاه های بین المللی استان بوشهر برگزار می شود.

 

 


نظر سنجي

مناقصه و مزایده

خرید غرفه و پرداخت اینترنتی

درباره ما

گالری

تماس با ما

تقويم نمايشگاه
CopyRight © 2015 Bushehr Fairs- All Rights Reserved. كليه حقوق اين پايگاه اطلاع رساني متعلق به شركت نمايشگاه هاي بين المللي استان بوشهر مي باشد.