سه شنبه 31 ارديبهشت 1398

اکسپوی میلان آغاز به کار نمود

 

اکسپوی 2015 میلان امروز (جمعه) در حضور پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک ها آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزارش دانشجویان ایران (ایسنا)، اکسپوی میلان 2015 که شش ماه به طول خواهد انجامید، از امروز کار خود را آغاز کرد. طبق اعلام قبلی، «پاپ فرانسیس»، رهبر کاتولیک‌های جهان در افتتاحیه این رویداد بین‌المللی حضور داشته است.

شعار امسال اکسپوی میلان «تغذیه جهانی، انرژی برای حیات» است. موسسه بین‌المللی دفتر بین‌المللی نمایشگاه‌ها (BIE) که مسئولیت برگزاری این نمایشگاه‌ها را برعهده دارد، دوره گذشته این مجموعه نمایشگا‌ه‌های جهانی را به کره‌جنوبی سپرد و امسال میلان برای دومین‌بار پس از سال 1956 این فرصت را در اختیار دارد.

شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه بزرگ که در محیطی به مساحت یک میلیون مترمربع برگزار می‌شود، به نمایش آخرین تکنولوژی‌های خود برای ارائه غذای سالم و ایمن برای همه ساکنین زمین و در عین حال حفظ توازن در منابع زمین می‌پردازند. این اکسپو در واقع سکویی است برای تبادل ایده و راه‌ حل‌ها با محوریت غذا و تغذیه. اکسپو 2015 این فرصت را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌کند با طعم خوشمزه‌ترین غذاهای جهان و بهترین غذاهای ارگانیک از کشورهای مختلف آشنا شوند.

مراسم افتتاحیه این رویداد با کنسرت زنده تنور معروف «آندری بوچلی» با همراهی «لانگ لانگ»، پیانیست مطرح چینی و گروه کُر و اپرای «لا اسکال» روبروی کلیسای گوتیک میلان برگزار شد.

نمایشگاه اکسپو میلان با موضوع «تغذیه زمین، انرژی برای حیات» به مدت 6 ماه برگزار خواهد شد. با در نظر گرفتن موضوع اصلی اکسپو 2015 میلان «تغذیه زمین، انرژی برای حیات»  سفره به عنوان تم طراحی یا همان مفهومی پاویون ایران انتخاب شد که تفکر اصیل آن ریشه در باور ایرانی پیرامون میهمانی الهی و گستردگی نعمات روی سفره خداوندی دارد.
سطح داخلی این فضا با طرح‌هایی مزین شده که یادآور هنرهای دستی و گلدوزی‌های رنگارنگ سفره‌های سنتی ایرانی است و در تار و پود این سفره روایت انواع خوراک ایرانی و همچنین کشاورزی مردمان این مرز و بوم را از دیرباز تا به امروز می‌توان یافت. دراین نمایشگاه بزرگ پاویون ایران به دو طبقه جداگانه تقسیم شده است: طبقه بالا به فضای نمایشگاهی تخصیص یافته و به تناسب هفت ناحیه آب و هوایی ایران زمین تقسیم بندی شده است. در حالی که طبقه پایین به محصولات  بومی و غذاهای سنتی و گیاهان دارویی و همچنین انواع خدمات دیگر از جمله پذیرایی بازدیدکنندگان اختصاص داده شده است.


قابل ذکر است که اکسپوی میلان با تم «تغذیه جهانی، انرژی برای حیات»  با حضور 145 کشور جهان در میلان برپا شده و هدف آن ارائه راه‌حل‌هایی برای تولید و عرضه آب و خوراک در سرتاسر جهان و تضمین سلامت کره زمین مطرح شده است. پیش‌بینی می‌شود اکسپوی میلان 20 میلیون گردشگر را به ایتالیا جذب کند.

 


نظر سنجي

مناقصه و مزایده

خرید غرفه و پرداخت اینترنتی

درباره ما

گالری

تماس با ما

تقويم نمايشگاه
CopyRight © 2015 Bushehr Fairs- All Rights Reserved. كليه حقوق اين پايگاه اطلاع رساني متعلق به شركت نمايشگاه هاي بين المللي استان بوشهر مي باشد.